04.06.2019 r. Festyn „15 lat Polski w Unii Europejskiej”

 04 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich zorganizowano wydarzenie 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Już od wielu lat  uczniowie tej szkoły upowszechniają wiedzę o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą. W bieżącym roku szkolnym imprezie towarzyszyła dodatkowo  refleksja na temat 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować i przygotowali  się do udziału       w poszczególnych konkurencjach. Rywalizacja klas polegała na zaprezentowaniu w dowolnej formie informacji na temat wylosowanego kraju UE. Były  śpiewy i tańce oraz smakołyki charakterystyczne dla poszczególnych krajów Europy.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach  Ody do radości. Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę  z nauką,  nie obyło się bez zmagania klas w konkursie wiedzy o krajach członkowskich  i samej Unii Europejskiej oraz podsumowania 15 lat członkowska Polski w tej wspólnocie.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, oceniając wykonanie  poszczególnych konkurencji. Imprezie towarzyszył wszechobecny Syriusz – maskotka UE. Uroczystość  była okazją przybliżenia społeczności szkolnej i lokalnej  wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała  uwagę uczniów na  bogactwo i różnorodność kulturową krajów Europy.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir