13:04:2018 r. EUROPEJSKI SMAK CZEKOLADY: EUROPA CAFE

12 kwietnia w Olecku zorganizowano spotkanie „ Europa Cafe” połączone z VI edycją konkursu „Europejski Smak Czekolady 2018”. W konkursie wzięło udział 47 osób.Podczas spotkania omówiono działalność Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko oraz dyskutowano o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

12 kwietnia, po raz szósty, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się konkurs „Europejski Smak Czekolady 2018”. W tegorocznej edycji wzięło udział 47 osób. Zawody rozegrały się w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Konkurs miał na celu przed wszystkim pogłębianie wiedzy na temat Unii Europejskiej, poznanie deserów europejskich, promocję talentów sztuki kulinarnej oraz inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. Na początek wszyscy uczestnicy rozwiązywali test w języku angielskim nt. wiedzy o Unii Europejskie, zaś w drugim etapie zawodnicy przystąpili do wykonywania europejskiego deseru z czekoladą.

W kategorii uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych najlepsi okazali się:

I miejsce – Pola Bagińska i Jakub Jegliński z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku,

II miejsce- Zuzanna Kuczyńska i Agnieszka Majewska z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku,

III miejsce – Roksana Gawryś, Dominik Salamończyk, Alicja Szarnecka, Aleksandra Piotrowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku,

Wyróżnienie – Katarzyna Konecka i Julia Skałka z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku.

Wśród uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Martyna Kisielewska i Sandra Kaszuba – kl. IV TLa,

II miejsce – Aleksandra Konweko i Izabela Węglicka – kl. III TŻ,

III miejsce – Sandra Arciszewska i Magdalena Jachimczuk – kl. III TŻ

Wyróżnienie – Jakub Majewski i Sebastian Dębowski z kl. I TŻ.

 

W tym roku po raz pierwszy została wręczona statuetka „SUPER DESER”. W pierwszej kategorii zdobyli ją Zuzanna Kuczyńska oraz oraz Agnieszka Majewska, a w drugiej kategorii puchar powędrowa do Izabeli Węglickiej i Aleksandy Konewko.

Impreza mogła mieć miejsce dzięki współpracy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir