2017-04-12: Europejski Smak Czekolady 2017

12.04.2017 r., już po raz piąty, w pracowni do kształcenia w zawodach hotelarskich i gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku został zorganizowany konkurs Europejski Smak Czekolady. W zmaganiach wzięło udział 52 uczniów, a zawody rozegrały się w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum oraz uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Głównym celem konkursu było przede wszystkim pogłębianie wiedzy na temat Unii Europejskiej, poznanie deserów europejskich, promocję talentów sztuki kulinarnej oraz inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. Najpierw wszyscy uczestnicy rozwiązywali test w języku angielskim nt. wiedzy o Unii Europejskiej. Tutaj najlepsi okazali się:

  • Dawid Kułakowski,
  • Jan Ogonowski,
  • Julia Skałka,
  • Maciej Olszewski,
  • Alicja Pietruszczyk,
  • Paula Kołpak,
  • Klaudia Kiernozek.

W drugim etapie zawodnicy przystąpili do wykonywania europejskiego deseru z czekoladą. W pierwszej kategorii najlepsi okazali się:

I miejsce – Maciej Olszewski i Kacper Parafinowicz reprezentujący Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku,

II miejsce przypadło Dawidowi Kułakowskiemu z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku oraz Janowi Ogonowskiemu z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku,

III miejsce zajęła Ilona Nowak  z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.

Komisja konkursowa postanowiła też przyznać wyróżnienia: Mateuszowi Kot, Julii Skałka oraz  Poli Bagińskiej z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku.

Wśród uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Aleksandra Konweko i Izabela Węglicka z kl. II TŻ,

II miejsce – Arleta Gorlo i Adrin Poszwa II TŻ,

III miejsce – Alicja Pitruczuk (KL. I TLH) i Dorota Surażyńska (kl. II TL),

Wyróżnienie – Paula Kołpak i Klaudia Kiernozek z kl. III TH.

Impreza została zorganizowana przez PIE ED – Olecko wspólnie z Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir