2017-06-02: „Europiada” w Lenartach

Z flagą Unii Europejskiej na przedzie, dzieci i młodzież z Zespołów Szkół w Babkach Oleckich i Judzikach w barwnym korowodzie rozpoczęły festyn europejski „Europiada” w Lenartach. W rozgrywkach sportowych brali udział mali i duzi. Syriusz częstował dzieci słodkościami, a podczas zabawy z Europejskim Kołem Fortuny dzieci poszerzały wiedzę o Unii Europejskiej i otrzymywały drobne upominki. Najmłodsze dzieci korzystały z dmuchanej zjeżdżalni. Dla wszystkich uczestników wydarzenia był przygotowany poczęstunek, a zwycięzcy zawodów sportowych otrzymali atrakcyjne nagrody. ”Europiadę” uświetniły występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkół w Judzikach i Babkach Oleckich.

Impreza została zorganizowana przez PIE Europe Direct – Olecko przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lenartach. „Europiada” odbyła się w godzinach 10.00 – 14.00, a wzięło w niej udział ponad 200 uczestników.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir