2013-05-09: Dzień Europy w Ełku

Debata na temat przyszłości Polski, Warmii i Mazur oraz Ełku w Europie, „Miasteczko Europejskie” – a w nim wiele atrakcji – animacje i quizy europejskie, pokaz latawców zgłoszonych do konkursu „Europejski Latawiec”; Syriusz rozdający niebieskie baloniki i koło fortuny; pokaz europejskich tańców w wykonaniu przedszkolaków oraz koncert muzyków – te i jeszcze wiele innych atrakcji czekały na mieszkańców Warmii i Mazur podczas Dnia Europy w Ełku.

Obchody Dnia Europy w Ełku rozpoczęła debata na temat przyszłości Polski, Warmii i Mazur oraz Ełku w Europie, moderowana przez profesora Wojciecha Łukowskiego z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W rozważaniach uczestniczyli m.in. Jarosław Słoma – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Tomasz Andrukiewicz – Prezydent Miasta Ełku.

A później przyszedł czas na wspaniałą zabawę w „Miasteczku Europejskim” podczas koncertu „Ełczanie dla Europy”. W jego pierwszej części, rozpoczętej odśpiewaniem „Ody do radości” przez chór Kontrapunkt, tanecznym krokiem po Europie poprowadziły ełckie przedszkolaki, które zaprezentowały pokaz tańców europejskich. Zebrani w ełckim amfiteatrze mogli podziwiać m.in.: poloneza, czardasza, flamenco i żywiołowego rock and roll’a.

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Europejski latawiec”, na które nie mogli doczekać się jego uczestnicy. Ich zadaniem było wykonanie latawca z elementami graficznymi o tematyce Europejskiej. Po długich i burzliwych obradach, komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

  1. miejsce – Anna Mastaj
  2. miejsce – Dominika Zastocka
  3. miejsce – Julia Kiersztyn

„Wisienką na torcie” obchodów Dnia Europy w Ełku była druga część koncertu. Na scenie można było posłuchać: Tygiel Folk Banda, Dominika Golaka, Igę Drzymkowską, Marcina Pyciak, Freakin Rudeboys, Patrycję Makowską, Monikę Sadowską, oraz Greetings From Poland.

Współorganizatorami Dnia Europy były Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie i Olecku.

2013-05-09: Dzień Europy w Ełku

Debata na temat przyszłości Polski, Warmii i Mazur oraz Ełku w Europie, „Miasteczko Europejskie” – a w nim wiele atrakcji – animacje i quizy europejskie, pokaz latawców zgłoszonych do konkursu „Europejski Latawiec”; Syriusz rozdający niebieskie baloniki i koło fortuny; pokaz europejskich tańców ludowych w wykonaniu ełckich przedszkolaków oraz koncert ełckich muzyków w bloku „Ełczanie dla Europy” – te i jeszcze wiele innych atrakcji czekają na mieszkańców Warmii i Mazur na uczestników Dnia Europy!

Kiedy? 9 maja 2013 r.

Gdzie?
Debata: Ełckie Centrum Kultury, godz. 13.30
Miasteczko Europejskie: ul. Nadjeziorna (za Amfiteatrem), godz. 14.30
Ełczanie dla Europy: Amfiteatr, godz. 16.30
 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir