2013-04-19: II Powiatowe Targi Pracy w Piszu

O obywatelstwie europejskim, a także warunkach życia i pracy w krajach Unii Europejskiej mogli się dowiedzieć uczestnicy II Powiatowych Targów Pracy 2013 w Piszu, podczas których prelekcję wygłosili konsultanci Europe Direct – Olecko.

Celem Targów Pracy, które odbyły się w dniu 19 kwietnia 2013 r., było umożliwienie osobom poszukującym zatrudnienia, zapoznanie się z wymogami obecnego rynku pracy, a pracodawcom – wystawcom bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami.

Organizatorzy imprezy nie ograniczyli się jedynie do prezentacji ofert pracy czy stażu (przez firmy z powiatu piskiego, a także firmy i instytucje związane z pracą reprezentujące region), ale wskazali również nowe perspektywy na rynku pracy oraz możliwości osób bezrobotnych wynikające z członkostwa Polski w UE. Ponadto, odwiedzający mieli możliwość uczestniczyć w prezentacjach przygotowanych m.in. przez Europe Direct – Olecko („O obywatelstwie Unii Europejskiej”) oraz Ochotniczy Hufiec Pracy z Olsztyna(„Aktualne działania / inicjatywy OHP podejmowane na terenie naszego województwa”) oraz quizie wiedzy o Unii Europejskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty poradnictwa zawodowego: „Sztuka asertywności” i „Kompetencje i predyspozycje zawodowe”.

Organizatorami II Powiatowych Targów Pracy byli Starosta Piski i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu, przy współudziale Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko.
 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir