2017-06-01: Tydzień Kultury Europejskiej w Kowalach Oleckich

1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich odbyło się podsumowanie Tygodnia Kultury Europejskiej.

Już od 25 maja 2017 r. uczniowie jednocześnie bawili się i uczyli na temat krajów Unii Europejskiej. Odbyło się wspólne – przez uczniów, rodziców i członków społeczności lokalnej – czytanie bajek popularnych w krajach Europy, oraz przygotowania do wielkiego finału, który odbył się 1 czerwca.

Zespoły klasowe przygotowały ciekawe i różnorodne pod względem formy i treści informacje na temat wylosowanego państwa Unii Europejskiej. Młodzi ludzie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w prezentacji krajów. Były tańce, piosenki, zabawy, i potrawy charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Odbyły się też konkursy wiedzy o UE i krajach członkowskich oraz sportowe zmagania uczestników – Euro 2017 i Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Wśród społeczności szkolnej spacerował Syriusz – maskotka UE.

Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. W przerwach między konkurencjami rozbrzmiewały europejskie hity muzyczne. Poczynania uczestników bacznie obserwowali licznie przybyli rodzice i  jury pod przewodnictwem Dawida Bondarenko – konsultanta PIE Europe Direct – Olecko. Wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Zorganizowana została przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Kowalach Oleckich.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir