23:02:2018: V edycja konkursu Valeo Innovation Challenge.

 

Studenci mają szanse zaprezentować swoje projekty samochodów przyszłości i zdobyć fundusze na założenie własnych start-upów. Pula nagród wynosi aż 200 tys. euro.

W pierwszym etapie konkursu studenckie zespoły będą musiały stworzyć projekt oraz opisać model biznesowy swojego start-upu. Jury złożone z ekspertów i przedstawicieli firmy Vaelo spośród wszystkich pomysłów wybierze dziewięć najlepszych. Drużyny, które znajdą się w finale będą miały kilka miesięcy na dopracowanie swoich koncepcji pod okiem profesjonalistów. Prezentacje prototypów odbędą się jesienią. Nagrodą główną podzielą się trzy zespoły, które najlepiej wypadną przed komisją złożoną z inżynierów i motoryzacyjnych ekspertów.

Valeo zachęca uczestników do zgłaszania nowych rozwiązań w trzech kategoriach: elektryzacja układów napędowych, autonomiczne pojazdyh oraz mobilność cyfrowa.

W konkursie udział brać mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 marca 2018.

W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło ponad 1600 zespołów z 80 krajów a wśród zwycięzców znaleźli się studenci z Polski.

 

Więcej informacji: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir